Osłonino - wieś kaszubska
 
 
 
Foto
Osłonino - wieś kaszubska, położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Puck zatoką Pucką.

Wieś powstała w 1355 roku. Należała do dóbr rzucewskich i rzucewsko-wejherowskich. W okolicach Osłonina znajduje się rezerwat przyrody Beka, w którym można spotkać wiele unikalnych na skalę europejską gatunków ptaków.

Dużą atrakcją okolicy jest Pałac w stylu neogotyckim z 1840 r. wybudowany przez rodzinę von Belowów, po II wojnie światowej zaadaptowany na szkołę rolniczą, a obecnie luksusowy hotel Zamek Jan III Sobieski.

Posiadłość otoczona jest od strony lądu kępami lasu (należącego do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego) z unikalnymi i egzotycznymi krzewami. 10-kilometrowa aleja lipowa zwana Aleją Sobieskiego z XVII w. ciągnie się na południe wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej. Według legendy aleję sadził sam Jan III Sobieski, w czasie gdy właścicielką wsi była jego siostra Katarzyna.

W okolicy Rzucewa znajduje się grupa głazów narzutowych "Dwunastu Apostołów", stanowiąca pomnik przyrody. Na mieliznach rozciągających się wzdłuż brzegu w rejonie Osłonina znajduje się kilkanaście wraków - doskonałe miejsce dla uprawiania turystyki wrakowej.

Osłonino posiada doskonałe warunki do uprawiania windserfingu oraz jazdy konnej.
 


 
 
 
Osłonino, ul. Kasztanowa 1
(300 m - Zatoka Pucka)
tel. 58 673 86 96, 600 509 849
e-mail: info@agrotka.pl
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH